Hindistan Medikal Vize

Hindistan Göç ve Vize İşlemleri Hakkında Her Şey
Hindistan Vize İşlemleri

Hindistan Medikal Vize Başvuru Formu

Hindistan medikal vize, Hindistan’da sağlık hizmetleri almak amacıyla seyahat etmek isteyenler için verilen bir vizedir. Bu vize, genellikle bir yıl süreyle geçerlidir ve tekrar girişe izin verir. Medikal vize sahiplenenler, ülkede sağlık hizmetleri almak için izin verilir, ancak ülkede yaşamaya izin verilmez.

Medikal vize başvuruları, Hindistan Büyükelçiliği veya Konsolosluğu’na yapılır ve başvuru sahiplenenin pasaportunun geçerli olması, başvuru sahiplenenin sağlık durumu hakkında belgeler ve randevu aldığı sağlık kurumunun belgelenmesi gerekir. Ayrıca, başvuru sahiplenenin sağlık sigortası yaptırması ve ülkeye giriş yapacağı tarihten en az 6 ay sonra pasaportunun bitme tarihine sahip olması gerekir.

Hindistan tıbbi vize, genellikle 3 aydan 1 yıla kadar verilir ve vize sahipleri ülkede tedavi olabilir veya sağlık hizmetleri alabilirler. Hindistan tıbbi vize sahibi olabilmek için geçerli bir nedenin bulunuyor olması gerekmektedir.

Hindistan Vizesi

Hindistan Vize İşlemleri Destek Hattı

hindistan medikal vizesi

Hindistan Medikal Vize İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Hindistan medikal/tıbbi vize için gerekli olan evraklar şunlardır:

 • Medikal vize başvuru formu: Hindistan’ın resmi vize işlemleri web sitesinden indirilebilen vize başvuru formu, vize başvurusu yapmak isteyenlerin gerekli bilgileri doldurmaları için yardımcı olur. Form doldurulduktan sonra, yüklenir.
 • Pasaport: Vize başvurusu yaparken hali hazırda geçerli bir pasaportunuzun olması gereklidir. Pasaport, vize başvurusu sırasında taranır ve gerekli evraklar ile konsolosluğa teslim edilir. Pasaportun geçerlilik süresi, seyahat tarihinden en az 6 ay sonra sona erecek şekilde olmalıdır.
 • Biyometrik fotoğraf: Son 3 ay içerisinde çekilmiş, arka fonu beyaz 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmektedir. 
 • Nüfus Cüzdanı: Türkiye Cumhuriyeti kimliğinizin/nüfus cüzdanınızın arkalı ve önlü kimlik fotokopisi olmalıdır.
 • İkametgah belgesi: Türkiye’de yaşadığınız yerin ikametgah belgesi gereklidir. Nüfus müdürlüklerinden veya E-devletten alınmış olmalıdır. Hindistan Konsolosluğu muhtarlıklardan alınan ikametgahları kabul etmemektedir.
 • Tedavi için seyahat etme nedeni: Medikal vize başvurunuzu destekleyecek belgeler, örneğin: doktor raporu veya tedavi için seyahat etme nedeninin belgelenmesi gerekir.
 • Davetiye: Bir hint hastanesinden veya bir tedavi merkezinden davetiye mektubu.

Hindistan vize danışmanı

Hindistan Vize Danışmanı Olarak Ne Yapıyoruz?

Siz değerli müşterilerimizi son derece profesyonel karşılıyor, Hindistan vizeleri konusunda danışmanlık hizmeti veriyoruz. Eksik evrak ve yanlış başvuru sonucu oluşabilecek olumsuzluklardan sizi koruyor, maddi ve manevi kaybınızı engelliyoruz. 

Hindistan medikal ya da diğer adı ile tıbbi vize için hızlı ve kolay bir başvuru yapmak için, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hindistan Tıbbi Vize Ücreti 2023

Hindistan Tıbbi vize ücreti 2023 yılı için 6 aya kadar olan sürede 83$, 1 yıla kadar olan sürede 123$’dır. Bu ücret vize başvurusunda bulunduktan sonra parmak izi ve mülakat için Hindistan Konsolosluğuna gidildiğinde ödenmektedir.

Hindistan Tıbbi Vize Danışmanlık Ücreti

Hindistan tıbbi vize için firmamızın belirlediği danışmanlık ücreti 40$’dır. Bu ücret içerisinde Hindistan medikal vize başvurusu yapılıp sonuçlanana kadar olan kapsamda danışmanlık hizmetleri yer almaktadır.

Danışmanlık hizmetimiz içerisinde yer alan tüm kapsamlar:

 • Kişiye ve durumuna özel evrak listesi
 • Sınırsız destek hizmeti
 • Hindistan vize uzmanı ile birlikte başvuru hizmeti
 • Evrak ve belge hazırlık hizmeti
 • Karşılama Hizmeti
Hindistan Tıbbi Vize Danışmanlığı

Hindistan Vize İşlemleri Destek Hattı

Hindistan Medikal Vizesi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Hindistan Vizesi başvurusunun bir adımında Hindistan Konsolosluğuna gelmeniz ve parmak izi vermeniz gerekmektedir.
 • Pasaport, Hindistan’dan amaçlanan ayrılış tarihinden itibaren en az altı ay daha geçerli olmalıdır.
 • Vizenin geçerlilik süresi veriliş tarihinden itibaren geçerlidir.
 • Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Manisa, Muğla, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova’da ikamet eden kişilerin Hindistan vizesi işlemleri İstanbul’daki Hindistan Konsolosluğu’nda, diğer illerde ikamet eden kişilerin işlemleri ise Ankara Hindistan Büyükelçiliği’nde gerçekleştirilmektedir.
İLETİŞİM

Hindistan Medikal Vize Başvurusu

Hindistan vizesine başvurmak için bizimle iletişime geçebilir, en hızlı ve doğru bir başvuru gerçekleştirebilirsiniz.