Hindistan Tıbbi Refakatçi Vizesi

Hindistan Göç ve Vize İşlemleri Hakkında Her Şey
Hindistan Vize İşlemleri

Hindistan Tıbbi Refakatçi Vize Başvuru Formu

Hindistan tıbbi refakatçi vizesi, Hindistan’da tedavi olmak amacıyla seyahat edenlerin aile üyelerinin veya yakınlarının ülkeye giriş yapmalarını sağlar. Bu vize, genellikle 3 aydan 1 yıla kadar verilir ve tekrar girişe izin verir. Hindistan medikal vize sahibi olup ülkede tedavi görecek olan kişi yakınlarının refakat edebilmeleri için Hindistan Tıbbi Refakatçi vize sahibi olmaları gerekmektedir. 

Tıbbi refakatçi vize başvurusu için hasta sahibi başvuru sahipleri tedavi planı ve finansal durumunun belgelenmesi gerekir. Ayrıca, başvuru sahiplerinin sağlık sigortası yaptırması ve ülkeye giriş yapacağı tarihten sonra en az 6 ay daha geçerliliği süren bir pasaport sahibi olmalıdırlar.

Hindistan Vizesi

Hindistan Vize İşlemleri Destek Hattı

hindistan tıbbi refakatçi vizesi

Hindistan Tıbbi Refakatçi Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Hindistan Tıbbi Refakatçi vizesi için gerekli olan evraklar şunlardır:

 • Hindistan refakatçi vizesi başvuru formu: Hindistan’ın resmi vize işlemleri web sitesinden indirilebilen vize başvuru formu, vize başvurusu yapmak isteyenlerin gerekli bilgileri doldurmaları için yardımcı olur. Form doldurulduktan sonra, yüklenir.
 • Pasaport: Vize başvurusu yaparken hali hazırda geçerli bir pasaportunuzun olması gereklidir. Pasaport, vize başvurusu sırasında taranır ve gerekli evraklar ile konsolosluğa teslim edilir. Pasaportun geçerlilik süresi, seyahat tarihinden en az 6 ay sonra sona erecek şekilde olmalıdır.
 • Biyometrik fotoğraf: Son 3 ay içerisinde çekilmiş, arka fonu beyaz 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmektedir. 
 • Nüfus Cüzdanı: Türkiye Cumhuriyeti kimliğinizin/nüfus cüzdanınızın arkalı ve önlü kimlik fotokopisi olmalıdır.
 • İkametgah belgesi: Türkiye’de yaşadığınız yerin ikametgah belgesi gereklidir. Nüfus müdürlüklerinden veya E-devletten alınmış olmalıdır. Hindistan Konsolosluğu muhtarlıklardan alınan ikametgahları kabul etmemektedir.
 • Tedavi planı: Tıbbi refakatçi vize başvurunuzu destekleyen bir tedavi planı ve doktorunuz tarafından imzalı bir rapor.
 • Banka hesap dökümü: Finansal olarak yeterliliğinizi kanıtlayacak miktarda para bulunan, imzalı ve kaşeli banka hesap dökümü gerekmektedir. Son 3 aylık olmalı ve bankada imza yetkisi olan kişinin imza sirküleride bulunmalıdır.
Hindistan vize danışmanı

Hindistan Vize Danışmanı Olarak Ne Yapıyoruz?

Siz değerli müşterilerimizi son derece profesyonel karşılıyor, Hindistan vizeleri konusunda danışmanlık hizmeti veriyoruz. Eksik evrak ve yanlış başvuru sonucu oluşabilecek olumsuzluklardan sizi koruyor, maddi ve manevi kaybınızı engelliyoruz. 

Hindistan tıbbi refakatçi vizesinde hızlı ve kolay bir başvuru yapmak için, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hindistan Tıbbi Refakatçi Vizesi Ücreti 2023

Hindistan Tıbbi Refakatçi vize ücreti 2023 yılı için 123$’dır. Bu ücret vize başvurusunda bulunduktan sonra parmak izi ve mülakat için Hindistan Konsolosluğuna gidildiğinde ödenmektedir.

Hindistan Tıbbi Refakatçi İzni Danışmanlık Ücreti

Hindistan Tıbbi Refakatçi vizesi için firmamızın belirlediği danışmanlık ücreti 40$’dır. Bu ücret içerisinde Hindistan refakatçi vize başvurusu yapılıp sonuçlanana kadar olan kapsamda danışmanlık hizmetleri yer almaktadır.

Danışmanlık hizmetimiz içerisinde yer alan tüm kapsamlar:

 • Kişiye ve durumuna özel evrak listesi
 • Sınırsız destek hizmeti
 • Hindistan vize uzmanı ile birlikte başvuru hizmeti
 • Evrak ve belge hazırlık hizmeti
 • Karşılama Hizmeti
Hindistan Tıbbi Refakatçi Vize Danışmanlığı

Hindistan Refakatçi Vizesi İşlem Destek Hattı

Hindistan Tıbbi Refakatçi Vizesi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Hindistan Vizesi başvurusunun bir adımında Hindistan Konsolosluğuna gelmeniz ve parmak izi vermeniz gerekmektedir.
 • Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Manisa, Muğla, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova’da ikamet eden kişilerin Hindistan vizesi işlemleri İstanbul’daki Hindistan Konsolosluğu’nda, diğer illerde ikamet eden kişilerin işlemleri ise Ankara Hindistan Büyükelçiliği’nde gerçekleştirilmektedir.
İLETİŞİM

Hindistan Refakatçi Vize Başvurusu

Hindistan vizesine başvurmak için bizimle iletişime geçebilir, en hızlı ve doğru bir başvuru gerçekleştirebilirsiniz.