Hindistan Ticari Vize

Hindistan Göç ve Vize İşlemleri Hakkında Her Şey
Hindistan Vize İşlemleri

Hindistan Ticari Vize Başvuru Formu

Hindistan, dünyanın en büyük demokrasisi olarak bilinir ve turizm, sanayi ve ticaret gibi birçok alanda önemli bir rol oynar. Bu nedenle, Hindistan’a ticari amaç ile seyahat edenlerin sayısı bir hayli fazladır. Hindistan’a ticari faaliyet amacı ile gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ticari vize sahibi olmaları gerekmektedir.

Hindistan Ticari vize, Hindistan’da bir işletme kurmak, organizasyona katılmak, ticari faaliyet, konferans ve toplantı gibi  amacıyla seyahat etmek isteyenler için gereklidir. Bu vize, bir yıl süreyle geçerlidir ve tekrar girişe izin verir. Ticari vize sahipleri için organizasyon, toplantı veya herhangi bir faaliyet katılımına izni vardır. Fakat Hindistan iş vizesi sahiplerinin oturum izni bulunmamaktadır.

Ticari vize başvuruları, Hindistan Büyükelçiliği veya Konsolosluğu’na yapılmaktadır. Başvuru sahiplerinin pasaportunun geçerli olması, başvuru sahiplerinin işletme planı ve finansal durumunun belgelenmesi gerekir. Ayrıca, başvuru sahiplenenin sağlık sigortası yaptırması ve ülkeye giriş tarihinden sonra 6 ay daha geçerli olacak bir pasaporta sahip olmaları gerekmektedir. Hindistan ticari vizesi, genellikle 3 aydan 1 yıla kadar verilmektedir.

Hindistan Vizesi

Hindistan Vize İşlemleri Destek Hattı

hindistan ticari vize

Hindistan Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Hindistan ticari vize için gerekli olan evraklar şunlardır:

 • Ticari vize başvuru formu: Hindistan’ın resmi vize işlemleri web sitesinden indirilebilen vize başvuru formu, vize başvurusu yapmak isteyenlerin gerekli bilgileri doldurmaları için yardımcı olur. Form doldurulduktan sonra, yüklenir.
 • Pasaport: Vize başvurusu yaparken hali hazırda geçerli bir pasaportunuzun olması gereklidir. Pasaport, vize başvurusu sırasında taranır ve gerekli evraklar ile konsolosluğa teslim edilir. Pasaportun geçerlilik süresi, seyahat tarihinden en az 6 ay sonra sona erecek şekilde olmalıdır.
 • Biyometrik fotoğraf: Son 3 ay içerisinde çekilmiş, arka fonu beyaz 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmektedir. 
 • Davetiye: Hindistan’a ticari amaç ile gidecek olan kişilerin davetiye sahibi olması gerekmektedir. Örneğin, Hindistan’da bulunan bir şirkete toplantıya gitmeniz gerekiyor, bunun için ticari vize sahibi olmanız gerekmektedir.
 • Nüfus Cüzdanı: Türkiye Cumhuriyeti kimliğinizin/nüfus cüzdanınızın arkalı ve önlü kimlik fotokopisi olmalıdır.
 • İkametgah belgesi: Türkiye’de yaşadığınız yerin ikametgah belgesi gereklidir. Nüfus müdürlüklerinden veya E-devletten alınmış olmalıdır. Hindistan Konsolosluğu muhtarlıklardan alınan ikametgahları kabul etmemektedir.
 • Faaliyet belgeleri ve Vergi Levhası: Şirketinize ait güncel tarihli asılları ve fotokopileri gereklidir.
 • Banka hesap dökümü: Finansal olarak yeterliliğinizi kanıtlayacak miktarda para bulunan, imzalı ve kaşeli banka hesap dökümü gerekmektedir. Son 3 aylık olmalı ve bankada imza yetkisi olan kişinin imza sirküleride bulunmalıdır.
Hindistan vize danışmanı

Hindistan Vize Danışmanı Olarak Ne Yapıyoruz?

Siz değerli müşterilerimizi son derece profesyonel karşılıyor, Hindistan vizeleri konusunda danışmanlık hizmeti veriyoruz. Eksik evrak ve yanlış başvuru sonucu oluşabilecek olumsuzluklardan sizi koruyor, maddi ve manevi kaybınızı engelliyoruz. 

Hindistan ticari vizesinde hızlı ve kolay bir başvuru yapmak için, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hindistan Ticari Vize Ücreti 2023

Hindistan Ticari vize ücreti 2023 yılı için 123$’dır. Bu ücret vize başvurusunda bulunduktan sonra parmak izi ve mülakat için Hindistan Konsolosluğuna gidildiğinde ödenmektedir.

Hindistan Konsolosluğu harç ücretleri için “Hindistan Vize Ücreti” adlı makalemize göz atınız.

Hindistan Vize Danışmanlık Ücreti

Hindistan ticari vizi için firmamızın belirlediği danışmanlık ücreti 40$’dır. Bu ücret içerisinde Hindistan iş vize başvurusu yapılıp sonuçlanana kadar olan kapsamda danışmanlık hizmetleri yer almaktadır.

Danışmanlık hizmetimiz içerisinde yer alan tüm kapsamlar:

 • Kişiye ve durumuna özel evrak listesi
 • Sınırsız destek hizmeti
 • Hindistan vize uzmanı ile birlikte başvuru hizmeti
 • Evrak ve belge hazırlık hizmeti
 • Karşılama Hizmeti
Hindistan Vize Danışmanlığı

Hindistan Ticari ve İş Vizesi Destek Hattı

Hindistan Vizesi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Hindistan Vizesi başvurusunun bir adımında Hindistan Konsolosluğuna gelmeniz ve parmak izi vermeniz gerekmektedir.
 • Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Manisa, Muğla, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova’da ikamet eden kişilerin Hindistan vizesi işlemleri İstanbul’daki Hindistan Konsolosluğu’nda, diğer illerde ikamet eden kişilerin işlemleri ise Ankara Hindistan Büyükelçiliği’nde gerçekleştirilmektedir.
İLETİŞİM

Hindistan Ticari Vize Başvurusu

Hindistan vizesine başvurmak için bizimle iletişime geçebilir, en hızlı ve doğru bir başvuru gerçekleştirebilirsiniz.