Hindistan Turist Vizesi

Hindistan Göç ve Vize İşlemleri Hakkında Her Şey
Hindistan Vize İşlemleri

Hindistan Turist Vize Başvuru Formu

Hindistan turist vizesi, Hindistan’a turist olarak seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının alması gereken bir vize türüdür. Hindistan turistik vizenin sonuçlanma süresi genelde birkaç haftadır. Hindistan’a turizm amacı ile seyahat etmek isteyen kişiler seyahat tarihinden en az 30 gün öncesi bu vizeye başvurmalılardır. 

Hindistan turistik vize sahibi olarak kısa süreli Hindistan gezisi düzenleyebilir, Hindistan’da bulunan akrabanızı ziyaret edebilirsiniz. Hindistan’a gitmek için yapılacak olunan başvuru, Hindistan Konsolosluğuna veya Büyükelçiliğine yapılmamaktadır. Bunun yerine Hindistan’ın sahip olduğu Elektronik yani E-Vize sistemi ile sizlerde hızlıca vize sahibi olabilirsiniz. 

Hindistan vize başvurunuz sonrası her ne kadar konsolosluğa başvuru yapmıyor olsanız da yüklemeniz gereken bir evrak listesi ve girmeniz gereken bir mülakat vardır. Mülakat ve Hindistan vize başvuru sürecini sorunsuz bir şekilde atlatmak için bizimle iletişime geçebilir, Hindistan vize danışmanlarımız tarafından destek alabilirsiniz. Uzmanlarımız sorularınızı ücretsiz bir şekilde yanıtlayacak ve sizi bu konu hakkında bilgilendirecektir. 

Hindistan Vizesi

Hindistan Vize İşlemleri Destek Hattı

hindistan turistik vize

Hindistan Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Hindistan turist vizesi için gerekli olan evraklar şunlardır:

 • Vize başvuru formu: Hindistan’ın resmi vize işlemleri web sitesinden indirilebilen vize başvuru formu, vize başvurusu yapmak isteyenlerin gerekli bilgileri doldurmaları için yardımcı olur. Form doldurulduktan sonra, yüklenir.
 • Pasaport: Vize başvurusu yaparken hali hazırda geçerli bir pasaportunuzun olması gereklidir. Pasaport, vize başvurusu sırasında taranır ve gerekli evraklar ile konsolosluğa tesim edilir. Pasaportun geçerlilik süresi, seyahat tarihinden en az 6 ay sonra sona erecek şekilde olmalıdır.
 • Biyometrik fotoğraf: Son 3 ay içerisinde çekilmiş, arka fonu beyaz 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmektedir. 
 • İkametgah belgesi: Türkiye Cumhuriyeti topraklarında hali hazırda yaşadığınız yeri gösteren bir belgedir. E-devlet üzerinden alınabilir.
 • Otel ve uçak detaylarını içeren evraklar: Hindistan’da kalacağınız otel, gidiş ve dönüş uçak bileti rezervasyon detaylarını içeren belgelerde Hindistan turist vizesi evrakları arasında olmalıdır.
 • Banka hesap dökümü: Finansal olarak yeterliliğinizi kanıtlayacak miktarda para bulunan bir banka hesap dökümü gerekmektedir. Son 3 veya 6 ay dökümü olmalıdır.

Başvuru sahibi emekli ise:

 • Emeklilik belgeleri ve emekli olduğu bankanın hesap dökümü

Başvuru sahibi öğrenci ise:

 • Öğrenci Belgesi

Başvuru sahibi 18 yaşından küçük ise:

 • Ailesinin imzaladığı muvafakatname

Sponsoru var ise:

 • Sponsora ait banka hesap dökümleri
 • Hindistan Konsolosluğuna hitaben başvuru sahibi ile yakınlığını anlatan yazılı dilekçe

Not : Afganistan, Çin, İran, Pakistan, Irak, Sudan, Pakistan kökenli yabancı kişilerin Hindistan Turist Vizesi ile yapacağı iki ziyaret arasında en az 2 (iki) aylık bir ara olması zorunluluğu vardır. 

Hindistan vize danışmanı

Hindistan Vize Danışmanı Olarak Ne Yapıyoruz?

Siz değerli müşterilerimizi son derece profesyonel karşılıyor, Hindistan vizeleri konusunda danışmanlık hizmeti veriyoruz. Eksik evrak ve yanlış başvuru sonucu oluşabilecek olumsuzluklardan sizi koruyor, maddi ve manevi kaybınızı engelliyoruz. 

Hindistan turist vizesinde hızlı ve kolay bir başvuru yapmak için, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hindistan Turist Vize Ücreti 2023

Hindistan turist vizesi ücreti 2023 yılı için 103$’dır. Bu ücret vize başvurusunda bulunduktan sonra parmak izi ve mülakat için Hindistan Konsolosluğuna gidildiğinde ödenmektedir.

Hindistan Turist Vizesi Danışmanlık Ücreti

Hindistan turist vizesi için firmamızın belirlediği danışmanlık ücreti 40$’dır. Bu ücret içerisinde Hindistan turist vize başvurusu yapılıp sonuçlanana kadar olan kapsamda danışmanlık hizmetleri yer almaktadır.

Danışmanlık hizmetimiz içerisinde yer alan tüm kapsamlar:

 • Kişiye ve durumuna özel evrak listesi
 • Sınırsız destek hizmeti
 • Hindistan vize uzmanı ile birlikte başvuru hizmeti
 • Evrak ve belge hazırlık hizmeti
 • Karşılama Hizmeti
Hindistan Turistik Vize Danışmanlığı

Hindistan Turist Vize İşlemleri Destek Hattı

Hindistan Turist Vizesi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Hindistan Vizesi başvurusunun bir adımında Hindistan Konsolosluğuna gelmeniz ve parmak izi vermeniz gerekmektedir.
 • Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Manisa, Muğla, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova’da ikamet eden kişilerin Hindistan vizesi işlemleri İstanbul’daki Hindistan Konsolosluğu’nda, diğer illerde ikamet eden kişilerin işlemleri ise Ankara Hindistan Büyükelçiliği’nde gerçekleştirilmektedir.
İLETİŞİM

Hindistan Turist Vizesi Başvurusu

Hindistan vizesine başvurmak için bizimle iletişime geçebilir, en hızlı ve doğru bir başvuru gerçekleştirebilirsiniz.