Hindistan Vize Başvurusu

Hindistan Göç ve Vize İşlemleri Hakkında Her Şey
Hindistan Vize İşlemleri

Hindistan Vize Başvuru Formu

Hindistan, Asya kıtasında yer alan ve turizm açısından zengin bir ülkedir. Bu nedenle, Türkiye’den Hindistan’a giden yolculardan vize alınması zorunludur. Hindistan vizesi, Türkiye’de bulunan Hindistan Büyükelçiliği veya Hindistan Konsolosluğu tarafından verilmektedir.

Hindistan vizesi için vize başvurusu yapmak isteyen yolcular, öncelikle vize başvuru formunu doldurmalıdır. Bu form, Hindistan Büyükelçiliği veya Hindistan Konsolosluğu’nun internet sitelerinden indirilebilir veya vize başvuru merkezlerinden temin edilebilir. Vize başvuru formunu doldururken, yolcu adına düzenlenmiş pasaport bilgileri ve pasaport fotokopisi gibi belgelerin sunulması gerekir.

Hindistan vizesi başvurusu esnasında, yolcu adına düzenlenmiş geçerli bir pasaportun olması zorunludur. Pasaportun geçerlilik süresinin, Hindistan’a giriş yapılmasından en az 6 ay sonra bitecek şekilde olması gerekmektedir. Ayrıca, pasaportta en az 2 boş sayfa bulunmalıdır.

Hindistan vizesi başvurusu için, yolcunun pasaportunun fotokopisi ve 2 adet vesikalık fotoğrafının da sunulması gerekmektedir. Vesikalık fotoğrafların ölçüleri, 35mm x 45mm olmalıdır.

Hindistan vizesi başvurusu esnasında, yolcunun geçmişte Hindistan’a giriş yaptığında yasa dışı faaliyetlerde bulunmuş olmaması ve ülke yasalarına uymuş olması gerekmektedir. Ayrıca, yolcunun gelecekte de ülke yasalarına uymayı taahhüt etmesi istenir.

Hindistan Vizesi

Hindistan Vize İşlemleri Destek Hattı

hindistan vize başvurusu

Hindistan Vize Başvuru İşlemleri

Hindistan vizesi başvuru işlemi sırasında, pasaport geçerlilik süresinin başvurulan tarihten ileriye doğru en az 6 ay olmasına dikkat edilmelidir. Yıpranmış, yeni görünümünü kaybetmiş ve vize basım işlemleri için en az 2 boş sayfası bulunmayan Pasaportlarla yapılacak vize başvuruları kabul edilmemektedir.

Vize alım sürecinde tüm işlemlerin doğru ve eksiksiz yapılması çok önemlidir bu nedenle bir seyahat acentası ile çalışmanızı tavsiye etmekteyiz.

İLETİŞİM

Hindistan Online Vize Başvurusu

Hindistan vizesine başvurmak için bizimle iletişime geçebilir, en hızlı ve doğru bir başvuru gerçekleştirebilirsiniz.