Hindistan Vize Türleri

Hindistan Göç ve Vize İşlemleri Hakkında Her Şey
Hindistan Vize İşlemleri

Hindistan Vize Başvuru Formu

hindistan turistik vize

Hindistan turist vizesi, Hindistan’a turist olarak seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için verilen bir vizedir. Bu vize, genellikle birkaç hafta içinde verilir ve çoğu kez birkaç ay süre ile geçerlidir. Turist vizesi, turistik amaçlı seyahatler için verilir ve turistlerin ülkede kalış süreleri sınırlıdır.

Hindistan, dünyanın en büyük demokrasisi olarak bilinir ve turizm, sanayi ve ticaret gibi birçok alanda önemli bir rol oynar. Bu nedenle, Hindistan’a ticari amaç ile seyahat edenlerin sayısı bir hayli fazladır. Hindistan’a ticari faaliyet amacı ile gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Hindistan ticari vize sahibi olmaları gerekmektedir.

Hindistan’da eğitim görmek isteyen veya orada bulunan bir kursa katılmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Hindistan öğrenci vizesi sahibi olmalıdırlar. Hindistan dil eğitimi, yüksek lisans, lisans, dil okulları ve Hindistan’a özel diğer eğitim ve kurslara katılabilmek için Öğrenci vizesi sahibi olmanız gerekmektedir. 

Hindistan çalışma vizesi, Hindistan’da çalışmak amacıyla seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının alması gereken bir vize türüdür. Bu vize, genellikle bir yıl süreyle geçerlidir ve tekrar girişe izin verir. Hindistan Çalışma vizesi sahipleri, Hindistan’da çalışabilir ve yaşayabilir.

Hindistan medikal vize, Hindistan’da sağlık hizmetleri almak amacıyla seyahat etmek isteyenler için verilen bir vizedir. Bu vize, genellikle bir yıl süreyle geçerlidir ve tekrar girişe izin verir. Medikal vize sahiplenenler, ülkede sağlık hizmetleri almak için izin verilir, ancak ülkede yaşamaya izin verilmez.

Hindistan tıbbi refakatçi vizesi, Hindistan’da tedavi olmak amacıyla seyahat edenlerin aile üyelerinin veya yakınlarının ülkeye giriş yapmalarını sağlar. Bu vize, genellikle 3 aydan 1 yıla kadar verilir ve tekrar girişe izin verir. Hindistan medikal vize sahibi olup ülkede tedavi görecek olan kişi yakınlarının refakat edebilmeleri için Hindistan Tıbbi Refakatçi vize sahibi olmaları gerekmektedir. 

Hindistan 156 ülke için Elektronik vize hizmeti sunmaktadır. Bu 156 ülkenin vatandaşları vize başvurusunu online olarak yapabilir ve elektronik vize sahibi olabilirler.

Hindistan vize türleri, yolculuğun amacına göre değişiklik göstermektedir. Aşağıda, Hindistan vize türlerini bulabilirsiniz:

  • Hindistan Turist Vizesi: Hindistan’a turist olarak gitmek isteyen kişiler için verilen vizedir. Turist vizesi, 1 yıl, 5 yıl ve 10 yıl süreli olarak verilmektedir. Bu vize türü, turistik olarak gidip Hindistan’ı görmek isteyenlerin başvurması gereken bir vizedir.

İlgili Makale: Hindistan Turist Vizesi

  • Hindistan Ticari Vize: Hindistan’a ticaret amaçlı gitmek isteyen kişiler için verilen vizedir. İş vizesi, 1 yıl ve 5 yıl süreli olarak verilmektedir. Hindistan’a yolculuğunuzun amacı ticari toplantı, organizasyon, fuar veya iş gezisi ise başvurmanız gereken vizedir.
İlgili Makale: Hindistan Ticari Vize
 
  • Hindistan Öğrenci Vizesi: Hindistan’da eğitim görmek isteyen kişiler için verilen vizedir. Öğrenci vizesi, eğitim süresine göre verilmektedir. Hindistan’a eğitim veya kurs gibi amaçlar ile gidilecek ise başvurulması gereken vize türüdür.
 
  • Hindistan Çalışma Vizesi: Hindistan’da çalışmak isteyen kişiler için verilen vizedir. Bu vize türü, yolculuğun amacı Hindistan da çalışmak ise başvurulmalıdır. Hindistan çalışma vizesi, 1 yıl ve 5 yıl süreli olarak verilmektedir.
 
 
  • Hindistan Medikal Vize: Hindistan medikal vize, Hindistan’da sağlık hizmetleri almak amacıyla seyahat etmek isteyenler için verilen bir vizedir. Bu vize, genellikle bir yıl süreyle geçerlidir ve tekrar girişe izin verir.
İlgili Makale: Hindistan Medikal Vize
 
 
  • Hindistan Refakatçi Vizesi: Hindistan tıbbi refakatçi vizesi, Hindistan’da tedavi olmak amacıyla seyahat edenlerin aile üyelerinin veya yakınlarının ülkeye giriş yapmalarını sağlar. Bu vize, genellikle 3 aydan 1 yıla kadar verilir ve tekrar girişe izin verir.
İLETİŞİM

Hindistan Vize Başvuru Formu

Hindistan vizesine başvurmak için bizimle iletişime geçebilir, en hızlı ve doğru bir başvuru gerçekleştirebilirsiniz.